<
Ru Ua

Сказ у кішки

Сказ-це серйозне захворювання, яке в гіршому випадку може закінчитися смертю тварини. Його потрібно запобігти, а у випадку хвороби -правильно і якісно лікувати.

Для кішки сказ- це, мабуть, найгірша хвороба. Саме ці тварини переносять її у важкій формі.

Симптоми сказу, зазвичай, починають проявлятися протягом 3 тижнів, але є випадки, коли це відбувається навіть кілька місяців.

У кішки форми сказу діляться на 3 типи: буйна, паралітична, атипова.

Перша найлегша, в деяких випадках її можна запобігти і вилікувати. При буйній формі сказу кішка змінює свою поведінку. Вона спочатку ласкава і доброзичлива, показує відданість господареві. Через кілька днів вона заганяється в депресію, її стан змінюється, а стан організму починає потроху згасати: з'являється рясна слинотеча, через спазм м'язів глотки кішка не може пити.

Тварина починає кидатися на людей, а через 4 дні може настати смерть.

Паралітична форма сказу характеризується відмовою від їжі, паралічем щелепи, а потім всього тіла. Через 5 днів кішка вмирає.

Атипова форма найстрашніша, вона поширюється і на людей. При такій формі сказу кішка стає депресивною, млявою, мучиться в судомах і відмовляється від їжі. Захворювання тримається кілька місяців і може передаватися людям та іншим тваринам.

Кішка може заразитися від укусу хворої тварини або при поїданні заражених гризунів. Так само, якщо слина зараженої тварини потрапить на шкіру кішки.

Щоб уберегти Вашу кішку від зараження сказом, потрібно проводити вакцинацію, яка зараз повністю доступна. Завдяки цьому, в сучасному світі вакцинація проти сказу є популярною процедурою, яка допомагає запобігти зараженню. Щеплення діє протягом трьох років, однак, якщо кішка бере участь у виставках і подорожує, вакцинація повинна проводитися щорічно. Кошенят прищеплюють у віці старше 3 місяців одноразово.

І пам'ятайте, здоров'я Вашої кішки залежить тільки від Вас. Якщо Ви будете приділяти їй достатньо уваги, правильно лікувати і робити вакцинації-вона не буде засмучувати Вас своїми хворобами! Здоров'я Вашим домашнім улюбленцям!